0 537 719 27 96  arcdesigninsaat@hotmail.com

Prefabrik Evler Neden Avantajlı?

Prefabrik evlerin planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan uzun inşaat süreleri yoktur. Fabrikada imalat tamamlandıktan sonra dört beş gün gibi kısa bir sürede yerinde montajı yapılır. Geleneksel yöntemle inşaatta hayal edilemeyecek kadar kısa sürede, prefabrik ev sahibi olunur.

Prefabrik ev maliyeti önceden belirlenir. Sonradan bir masraf çıkarmaz ve ne kadar para harcanacağı öngörülür. Geleneksel yapılara kıyasla prefabrik evler uygun fiyatlı daha estetik ve dayanıklı çözümler sunar. Prefabrik yapılar hafif yapılardır, daha az deprem yükü taşırlar ve bu sebeple depreme karşı çok dayanıklıdırlar. Prefabrik yapıların hesabı 1.derece deprem bölgelerine göre yapılır yani en riskli bölgelerde bile güvenlidirler.

Prefabrik evlerin yeri değiştirilebilir, demonte edilebilir ve istenildiği takdirde ilave yapılabilir. Prefabrik yapılar çevrelerinde gürültü, görüntü,kimyasal vs. kirliliğe yol açmazlar. Prefabrik evlerin çatılarına güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir. Prefabrik evde ısı yalıtımı yüksektir, duvarların içinde bulunan 80 mm kalınlığında poliüretan köpük ısı verimliliği ve enerji tasarrufu sağlar.

Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir. Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar. Farklı prefabrik ev tasarımları ve üretim esnekliği sayesinde istenilen görünümde evler üretilmesi mümkündür.

Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur. Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur. Son teknolojiyle üretilen prefabrik evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara,prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

Prefabrik evler tek katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür. Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır. Hazır planların haricinde yüksek mimarlarımız danışmanlığında kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.

Sadece konut değil, işyeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrik yapılar üretilir. Prefabrik evlerin uzun yıllar kullanımı elverişli,yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları minimumdur. Prefabrik evlerin ömürleri ortalama 40-50 yıl civarındadır. Prefabrik ev piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez ve ikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.

Yenilikçi çizgide tasarladığımız prefabrik konutlarımız; lüks tasarım prefabrik evler, standart tasarım prefabrik evler ve ekonomik tasarım prefabrik evler olmak üzere üç farklı kategoriye sahiptir.

HAYALİNİZDEKİ EVE KAVUŞUN: ÖZEL TASARIM PREFABRİK EVLER

Eviniz size özel olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bütün ihtiyaçlarınıza, kişisel zevklerinize ve beğenilerize cevap verecek tasarımları yüksek mimarlarımız danışmanlığında sizler için üretiyoruz. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçim yapabileceğiniz farklı mekan büyüklüklerine ve farklı mekan planlamalarına sahip tasarım ev modellerimizde öne çıkan özellikler lüks, konfor ve estetik oluyor. Yenilikçi ve modern detaylarla sizler için özel tasarlanan prefabrik evler, hem estetik görünümleri hem de kaliteli özellikleri ile size kusursuz bir yaşam alanı vaad ediyor.

Gösterişli dış cephe tasarımları, gün ışığını kusursuzca evinize taşıyacak ve ferah bir atmosfer oluşturacak geniş cam yüzeyler, doğayla bütünleşen kullanışlı balkon ve verandalar, birbirinden güzel renk ve desen seçenekleri ile lüks tasarım evler birbirinden şık modeller sunuyor. Kısa sürede hızlı ve pratik uygulamalarla yeni bir yaşam alanı sunan tasarım prefabrik evler, çizim aşamasında dilediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz detayları ev planına dâhil edebileceğiniz yapılar olarak dikkat çekiyor.

FONKSİYONEL, KULLANIŞLI, ESTETİK: STANDART TASARIM PREFABRİK EVLER

Standart prefabrik evlerimizle şık ve modern yaşam alanları oluşturuyoruz. Standart tasarım prefabrik evlerimiz kullanışlı iç mekanlar ve zarif detaylarla tasarlanmış dış cepheler ile dikkat çekiyor. Tek katlı prefabrik evler ve dubleks prefabrik evler olarak iki farklı planlama seçeneği sunan standart evlerimiz, sizin istediğiniz malzeme ve zevkinize göre teraslar, balkonlar ve verandalarla şekilleniyor.

Her bütçeye uygun işler çıkarmayı hedeflediğimiz prefabrik evlerimiz her ihtiyacınıza verimli bir şekilde cevap verirken güzelliği ile de sizi iyi hissettiriyor. Farklı büyüklük ve tasarımlarda zengin model seçeneği bulunan standart prefabrik evlerimizi web sitemizden detaylıca inceleyebilirsiniz.

UYGUN FİYATLI VE ŞIK: EKONOMİK TASARIM PREFABRİK EVLER

Çok fazla bütçe ayırmadan, kısa sürede ve uygun fiyatlı ev sahibi olma şansı sunan prefabrik yapı uygulamaları, avantajlı yönleri ile en çok tercih edilen yatırımlardan olma özelliğini sürdürüyor. Tasarımı ile şık bir görünüm sergileyen ve uygun fiyatıyla kolaylıkla elde edebileceğiniz ekonomik tasarım prefabrik evler dilediğiniz büyüklükte farklı model seçenekleri bulunuyor, hazır modellerin yanı sıra ekonomik prefabrik evinizi size özel yaşam alanı tasarlama hizmeti de sunuyoruz. Ekonomik prefabrik evler tek katlı olabileceği gibi dubleks ekonomik prefabrik evler de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor.

Bütün ekonomik prefabrik ev modellerimizi web sitemizden detaylıca inceleyebilirsiniz.


ARA

WHATSAPP