0 537 719 27 96  arcdesigninsaat@hotmail.com

Sık Sorulan Sorular

İSTENİLEN PLAN VE DIŞ GÖRÜNÜMDE PREFABRİK EVLER YAPTIRILABİLİR Mİ? Prefabrik yapı sistemlerine uyduğu sürece bünyemizde yer alan yüksek mimarlarımız eşliğinde kişiye özel tasarım hizmetimizden faydalanabilir, tamamen zevkinize göre ev sahibi olabilirsiniz.

PREFABRİK EVLER KAÇ GÜN İÇERİSİNDE TESLİM EDİLİR? Üretilecek olan evin büyüklüğüne ve fabrika yoğunluğuna bağlı olarak 100 metrekarelik prefabrik ev ortalama 7 gün içerisinde teslim edilir. Yerinde montajı ise ortalama 4-5 gün sürer. Sözleşme tarihinden sonra yaklaşık 10 gün içinde prefabrik ev sahibi olabilirsiniz.

BETONARME BİR BİNANIN ÜZERİNE PREFABRİK EK YAPILABİLİR Mİ? Tek katlı betonarme binaların üzerine, zemini terazide ve sağlam olması koşulu ile prefabrik ek yapılabilir.

PREFABRİK EVLER KAÇ KATLI OLABİLİR? Prefabrik evlerimiz tek katlı veya iki katlı olarak inşa edilebilir.

BİNANIN KULLANIM SÜRESİ NE KADARDIR? Prefabrik yapılar depreme ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı olarak üretilir. Kullanım ömürleri yaklaşık 40 yıldır.

PREFABRİK BİNALARIN ISI VE SES YALITIMI NASILDIR? Prefabrik binalarımız betopan malzemeden oluşur ve diğer prefabrik ev firmalarının aksine firmamız Arc Design İnşaat tarafından kullanılan en ince duvar malzemesi 10 cm kalınlığındadır. 10 cmlik duvarın içinde 16 dansti yoğunluğunda poliüretan köpük strafor bulunmaktadır. Sadece dış duvarları değil iç duvarları da bu malzemeden ürettiğimizden prefabrik evlerimiz hem dış mekandan hem de odalar arasındaki ısı ve ses yalıtımı açısından oldukça kullanışlıdır.

PREFABRİK EVLER TÜRKİYE’NİN HER YERİNE YAPILABİLİR Mİ? ARC DESIGN İNŞAAT Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir. Bursa ili dışındaki illerde müşteri montaj ekibinin barınma ve yemek giderlerini karşılamakla yükümlüdür.

PREFABRİK EVLER SÖKÜLÜP BAŞKA YERE MONTE EDİLEBİLİR Mİ? Prefabrik evler sökülüp yeniden kurulabilir. Bu durumda söküm ve montaj maliyetleri alıcı tarafından karşılanır.

STANDART FİYATA HANGİ HİZMETLER DAHİLDİR? Prefabrik yapı malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin temin edilmesi, fiyata dahildir.

MÜŞTERİNİN SORUMLULUĞUNDAKİ İŞLER NELERDİR? Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), Bursa ili dışındaki montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

ÖDEME ŞEKLİ NASILDIR? Sözleşme esnasında toplam tutarın %50'si nakit olarak tahsil edilmektedir. Kalan tutar ise, fabrika imalatı bittikten sonra ürün sevkinden önce tahsil edilmektedir. Üretim başlangıç tarihi, avans ödemesinin yapıldığı ve ıslak imzalı onaylı belgelerle sözleşmenin tamamlandığı tarih itibari ile başlar.

PREFABRİK KONUTLAR DEPREME DAYANIKLI MIDIR? Prefabrik yapılar hafif yapılardır, daha az deprem yükü taşırlar ve çelik birleşim elemanları kullanıldığından depreme dayanıklı yapılardır. Prefabrik yapılarımız 1.derece deprem bölgelerine göre üretilir yani en riskli bölgelerde bile güvenlidirler.


ARA

WHATSAPP